Çift’ten Bir’e Atölyesi

ÇİFT’TEN  BİR’E İYİLEŞTİRİCİ ve GÜÇLENDİRİCİ ÇİFT ATÖLYESİ

Antalya:  9-10 Aralık 2017

İstanbul: 16-17 Aralık 2017

Bursa: 31 Aralık 2017 (Pazar)-1 Ocak 2018 (Pazartesi)

Münih: 27-28 Ocak  2018

Bu bir eğitim ya da seminer değildir.
Çiftlerin birlikte güçlendikleri, ortak çalışmalar yoluyla, ‘özel bir bağ ve hal’ yaşadıkları iki günlük bir deneyimdir. Bu bağ, çeşitli düzeylerde fark edilir hale gelir. Böylelikle bireyler, eşi aracılığıyla ‘kendi merkezini’ bulur, yani dağılmışlıktan ve yorgunluktan kurtularak özgüvenli hale gelir ve kişisel dayanıklılığını artırmış olur. ‘Merkezlerini-özgüvenlerini’ bulan, çocukluktan gelen yaralarını iyileştiren ve dayanıklılığı artan bireyler, eşleriyle çok daha derin ve farklı bir ilişki yaşamaya başlarlar.
Tıpkı workshopa katılan bir eşin dediği gibi; “Sadece eşimle benim bildiğim, başkasına anlatılması mümkün olmayan, birbirimizle göz göze geldiğimizde bile anladığımız bir şey bu. Tarifi ve adı yok!”

Workshoptaki çalışmalar yoluyla, eşler kendi kişisel dayanıklılığını artırdığı gibi, zor zamanlarla başa çıkmak için etkili ve basit yollar deneyimlerler.
‘Evliliğin anlamı’nın yeniden belirginleştirilmesi çalışmalarıyla da (Aile Hayat Ağacı), ilişkinin çatısı güçlendirilmekte ve böylelikle ailenin gidebileceği yol güçlendirilmiş olmaktadır. Eşlerin ortak hayalleri canlandırılır.
‘Yeniden derinlik kazandırma’ çalışmalarıyla ise, ihtiyaç duyulduğunda ‘bağ’ı güçlendirmek ve ilişkide derinlik kazanmabecerisi geliştirilmektedir.
Bunlar gibi daha bir çok özel çalışmayla evliliğin büyülü dünyasının derinlekleri keşfedilmektedir.

Eğitimin Zaman Planlaması ve Ücreti Nasıldır?
Workshop çift çalışması bir hafta sonu, iki gün gerçekleştirilmektedir. Çalışma saat 9:00 da başlayıp 18:30 da bitmektedir.

Atölyenin ilk birkaç saati, öğleye kadar bilgi ağırlıklı gitmekle birlikte diğer vakitlerde her kes kendi eşiyle baş başa çalışarak deneyim yaşamaktadır. Bu çalışmalar grup halinde olmadığı için çiftlerin mahremiyetleri korunur.

Atölyenin ücreti çift olarak, 1000 TL + kdv’dir.
30 kasıma kadar kayıtlarda % 20 indirim uygulanmaktadır.

Kayıt ve Bilgi: 0507 767 28 10

Katılımcı Yorumlarından bazıları:

“Sanırım ikinci kez katılsak yine aynı heyecanla ve mutlulukla katılırız. Ailemizdeki iyilik hali devam etmekte. Keşke diyoruz daha önce katılsaydık da yazık etmeseydik geçen zamana. Evliliğinde sorun yaşayan herkese tavsiye ediyorum. Atölyeye başladığınız nokta ile bittikten sonraki durumunuz arasında çok ciddi farklar oluyor. Yuvamız ve çocuklarımız için yaptığımız en büyük iyilikti. Her şey için teşekkür ederiz Ramazan hocam. Allah size hep güzellikler yaşatsın!” (34 yaş- kadın)

“Çiftler bu atölye çalışmasına katılmalı; çünkü bu işin bir matematiği varmış:)”
“Bu çalışmada gördüm ki, beni yaralayan eşim değil, ben zaten yaralıyım… Eşim benim ilacımmış…” (50 yaş-erkek)

“Atölye çalışmasıyla anladım ki; Biz aslında birbirimizi seviyormuşuz…
Eşler arasındaki duygular ölmüyormuş…” (39 yaş-erkek)
“Atölye sonunda evliliğe daha güzel bakmaya başladım ve pek çok fikrim değişti. Çok büyük sorunların aslında kolayca çözülebileceğini gördüm.” (29 yaş-kadın)

“Atölye çalışması ailecek herkesin ihtiyacı olan ve olması gereken bir çalışmadır. Bu çalışmada hem kendini hem eşini farklı bir açıdan tanımak, eş olarak birbirini sorgulamak yerine birbiri ile diyaloğa girme yöntemidir. İki günlük süre nasıl geçtiğini anlayamıyorsun. Çalışmaya girmeden önce bir tedirginlik ve mutsuzluk var, katılım başlar başlamaz bir enerji ve mutluluk başlıyor. Parası ilk başta acıtıyor. Sonra ise hem değdiğini hem de daha yüksek olsa idi yine de değerdi diye düşünüyorsun. Kıymetli olunca maddi kısmı akılda kalmıyor. Benim için ilklerden bir deneyim idi. Her ikimiz için de yeni bir heyecandı. Çalışmada birbirini küçük düşürme ya da eleştirme bulunmuyor; olacak olsa hocanın müdahalesi ile olması gereken ile doluyor. Çalışma sorunlu olanlara yönelik diye bir algı var; aksine herkes kendi yaralarını öğreniyor. Ve tedavi etme yol ve şeklini öğreniyor. Şahsen hem kendim hem de eşim lezzet aldık ve şunu fark ettik; boş yere çok değersiz konular ile birbirimizi yaraladığımızı ve çıkılmaz duruma getirdiğimizi gördük. Başka bir zaman kendimi anlatsa idim eşim beni bu kadar hem dinlemez idi hem de anlamaz idi, ama burada bir şey oluyor (tarifsiz ) ne oluyor bilmiyorum. Kısacası ne kadar anlatsam da mutlaka bir tarafı eksik kalacaktır. Çünkü bunun için de hisler yok, duygular yok, ancak katılarak görerek ve yaşayarak tadmış olacaksınız. Herkese ve özelikle yeni evlilere bire birdir. Çok çarpılmadan bu çalışmaya katılın, ciddi bir rahatlama var bilesiniz!” (42 yaş- erkek)

 

 

“Çift’ten Bir’e Atölyesi” için bir yanıt

  1. 18 yıllık evliyiz, meğer ne kadar uzakmışız aynı evin içinde ve ne kadar çok bastırtmışız duygularımızı.Keşke daha önce katılsaymışız… Ziyan etmişiz güzelim yıllarımızı 🙁 “Ah ah şu hayatımızda keşkeler hiç olmasa!”
    Her şeyde vardır bir hayır diyoruz, bundan sonra inşallah herşey güzel olacak.
    Çok güzeldi ve bize o kadar çok şey kattı ki çift atölyesi, herkese ama herkese tavsiye ediyorum. Ramazan hocam böyle güzel, anlamlı bir çalışmaya öncülük yaptığınız için Allah razı olsun sizden, sağ olun ,var olun inşallah.Herkese tavsiye ediyoruz. Unutmayın hiç bir şey için geç değildir. Mutlu Anne-Baba, mutlu çocuklar demek….(38 yaş kadın)

Bir cevap yazın